שימוש חוזר לקפה ולקפסולות קפה – רעיונות וטיפים !

שימוש חוזר לקפה ולקפסולות קפה – רעיונות וטיפים !

רובנו אוהבים להתחיל את הבוקר שלנו בקפה טוב, האם חשבתם אי פעם למחזר קפסולות למכונת קפה? ומה אם נגיד לכם שאפשרי להשתמש לטובת מטרות שונות בקפה משומש ממכונת האספרסו? אספנו עבורכם את כל הטיפים לשימוש חוזר בקפה.

בין אם אתם שותים קפה העשוי מקפסולות אספרסו ובין אם אתם שותים קפה ממכונת אספרסו, אתם יכולים להפוך את השאריות שלכם ליצירה משמעותית שתעביר לכם את הזמן בכיף ואף תתרום למיחזור ולאיכות הסביבה. בכדי לעשות זאת עליכם לשמור את השאריות שנשארו במכונת הקפה ולאסוף את הקפסולות בהן השתמשתם. כל קפסולה רלוונטית ומתאימה למיחזור, קפסולות לנספרסו, קפסולות אספרסו, קפסולות בלמוקה וקפסולות נוספות. היתרון שלהן הוא העובדה שהקפסולה מגיעה במספר צבעים שונים והן עשויות מפלסטיק או ממתכת, כך שניתן להפיק מהן מספר דברים שיישמרו לזמן ארוך בגלל עמידות החומר.

אז מהם הרעיונות לשימוש חוזר לקפה?

שימוש בהכנת קינוחים ואחסון עשבי תיבול– קפסולות מומלצות לשימוש בהכנת קינוחים, ניתן להפוך אותן ל”כלים” ולהשתמש בהן למילוי גלידות או מיץ לימון או מיצים שונים שניתן להקפיא ולהפוך אותם לקרטיב ביס ואף לאחסן בהם תבלינים ולשמור במקפיא, כך ניתן להוציא את התבלין לשימוש חד פעמי.

לדוגמא, ניתן לקצוץ עשבי תיבול כמו כוסברה, פטרוזיליה ושום כתוש ולשמור בהקפאה לטווח זמן ארוך בתוך מארזי קפסולות קפה ריקות וזאת במקום לזרוק כל פעם מחדש את הירק בגלל שהטריות עוברת.

בריאות העציצים והגינה – ניתן להשתמש בשאריות קפה ממכונת אספרסו לטיפול בעציצים ובגינה. גרגירי הקפה מכילים חומרים אורגניים והם עשירים בחנקן. היתרונות הללו מאפשרים צמיחה בריאה יותר של העציצים והגינה ואף פתרון אקולוגי ולכן, סיימתם לשתות קפה ממכונת האספרסו שלכם? – פזרו את הקפה המשומש בתוך העציצים או בגינה, כנ”ל עם תכולת קפסולת הקפה ששתיתם.

ספיגת ריחות- בעזרת שימוש בשאריות הקפה ניתן לספוג ריחות לא נעימים מכפות הידיים, מתאים בעיקר לאחר בישול או אכילת מאכלים שגורמים לריחות חזקים שקשה להיפטר מהם, פשוט שפשפו את הידים עם שאריות הקפה הטחון ממכונת הקפה או מקפסולת הקפה ששתיתם. .

 

הכנת יצירות עם הילדים – ניתן להשתמש בקפסולות קפה ליצירות שונות

הכנת בובות- הכנה כיפית שלוקחת מספר דקות, הצטיידו במספריים, נייר בריסטול, עטים, כדורי קלקר 3 ס”מ , קפסולות לנספרסו, קישוטים וצפו בסרטון הבא של ענבל ישראל “כשיצירה פוגשת במדע”.

https://www.youtube.com/watch?v=9SBCuZMX9Ps&feature=emb_logo
מקור (ענבל ישראל- כשיצירה פוגשת במדע)

הכנת נורות – ניתן לאסוף קפסולות עלית או קפסולות נספרסו צבעוניות ולהכין מהקפסולות שרשרת נורות לאירוע ומסיבה או לגינה כך שתאיר לכם 🙂 ניתן לרכוש חומרים נוספים שיכולים לעזור לכם ליצור יצירה נפלאה, ראו דוגמא של שרשרת נורות מקפסולות נספרסו שנלקחה מאתר: Crafting@home
http://cheapcraftingathome.blogspot.com/2016/12/coffee-capsule-lights.html?spref=pi

הכנת גביעי גלידה ממגנטים (ענבל ישראל- כשיצירה פוגשת במדע)
https://inbalskits.com/coffeeicecream/

עציצים מקפסולות קפה (ענבל ישראל- כשיצירה פוגשת במדע)
https://inbalskits.com/capsuleflowerpot/

נחשים מקפסולות קפה (ענבל ישראל- כשיצירה פוגשת במדע)
https://inbalskits.com/cofee-snake/

ורדים מקפסולות קפה (ענבל ישראל- כשיצירה פוגשת במדע)
https://inbalskits.com/capsuleroses/

ניתן להפיק כל יצירה שרק תרצו עם קפסולות למכונת קפה, עליכם לחשוב יצירתי, לקחת השראה מהרשת, להכין חומרי יצירה וכלי עבודה ולהתחיל ליצור.

במיוחד היום כאשר האשפה נהפכת למטרד שפוגע בסביבה בה אנו חיים, חשוב שנשים דגש על מיחזור בכדי לשמור על העולם, כדאי להשתמש בחומר הגלם, הקפה במקרה שלנו, לצרכי יצירה ודישון עציצים וגינה, זה מאפשר לנו לשמור על הסביבה שלנו נקייה ובריאה יותר. במדינת ישראל משתמשים באלפי קפסולות ביום ושימוש חוזר יהפוך את כולנו להיות חלק מעולם המיחזור. בפעם הבאה שאתם רוכשים קפסולות בטעמים או קפסולות לאספרסו שלכם שמרו אותם בשקית המיועדת למיחזור ובזמנכם הפנוי השתמשו בהם ליצירה או פעילות אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *