מכונת קפה טוחנת לעומת מכונת קפה קפסולות

מכונת קפה טוחנת לעומת מכונת קפה קפסולות

החלטתם לשדרג את חוויית הקפה שלכם עם מכונת קפה ביתית ואנחנו כמובן בעד. אם כבר התחלתם להתעניין קצת בנושא, בוודאי שמתם לב שקיימים סוגים שונים של מכונות: מכונת קפה שטוחנת את פולי הקפה לעומת מכונת קפה קפסולות.
כולן מבטיחות קפה טרי בטעם עשיר ונפלא. כדי לבחור מכונת קפה שהכי מתאימה לצרכים הביתיים שלכם, מומלץ שתקראו את הטיפים הבאים, שיקלו עליכם משמעותית את הבחירה:

החליטו מה יותר חשוב לכם להשקיע – זמן, או כסף?
הבסיס של כל מכונת קפה ביתית הוא למעשה שיטת התפעול שלה, כשלכל סוג של מכונת קפה יש יתרונות ויש חסרונות. היתרונות הברורים של מכונת קפה קפסולות, הוא חסכון משמעותי בזמן הכנת הקפה וגם בזמן שמשקיעים בניקיון ותחזוקה. מכיוון שקפסולות הקפה הן מיכל קטן ואטום וגם בסיום ההכנה הן עוברות למיכל ייעודי במכונת הקפה עצמה ולא צריך להתעסק בניקוי שאריות של פולי קפה טחונים. החיסרון של מכונת קפה קפסולות הוא מחירו הגבוה יחסית של הקפה לכוס קפה, אך יש שיעידו כי זהו מחיר נמוך לשלם תמורת שמירת על סביבת עבודה נקייה. על אותו משקל, אפשר לקחת בחשבון את המחיר הנמוך יחסית של כוס הקפה המתקבלת ממכונת קפה ביתית המבוססת על טחינה של פולי קפה. יחד עם זאת, לצד המחיר האטרקטיבי, מכונת קפה טוחנת דורשת תחזוקה רבה יותר וניקיון יסודי וקבוע של כל חלקיה.

אם אתם שותים מעט כוסות קפה ביום אנו ממליצים לכם לרכוש מכונת קפה קפסולות, עם הזמן, במידה וצריכת הקפה שלכם תגדל, תוכלו לרכוש מכונת קפה טוחנת ואז להצטייד במארזים של פולי קפה במגוון טעמים.

אחידות ופשטות ההכנה של הקפה
במכונת קפה קפסולות תקבלו תמיד את אותו הטעם בדיוק, כל קפסולה מכילה תמיד אותה כמות של קפה ותהליך ההכנה במכונת הקפסולות הוא אחיד.
לעומת זאת, במכונת קפה שטוחנת את פולי הקפה ניתן לשלוט על כמות הקפה הטחון הרצוי לכם ולבחור בין קפה אספרסו קצר או ארוך, קפה הפוך, קפה חלש יותר או חזק יותר , ככל שהמכונה אוטומטית יותר השליטה על אחידות הקפה האהוב עליכם גדולה יותר ואפילו ניתן לתכנת אותה לפי העדפות של בני המשפחה, במכונות קפה טוחנות ידניות נדרשת מומחיות רבה וקשה הרבה יותר לשלוט על אחידות הקפה.

נסכם : מכונת קפסולות תעניק אחידות לכוס הקפה שלכם, לא תאפשר משחק בכמויות הקפה ותהיה כדאית כלכלית רק אם אתם לא צרכני קפה גדולים

כמה מקום יש לכם על השיש?
קפה משובח הוא משהו שצריך להיות זמין ונגיש תמיד ולכן, מכונת קפה לרוב מקבלת מקום של כבוד על השיש הביתי. יש לתת את הדעת על כך שמכונת קפה טוחנת היא פעמים רבות גדולה יותר ממכונת קפה קפסולות ולכן יש לקחת בחשבון את המקום העומד לרשותכם ולהתאים את המכונה למידות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *